AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Słowa zachęty do rozpoczęcia duchowego przygotowania do tego Wydarzenia kieruje do nas Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Pani Urszula Furtak

Nowenna za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

Czcigodni Księża Asystenci, Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, przed nami Jubileusz 25. lecia Akcji Katolickiej w Polsce, który przypadnie w niedzielę 2 maja 2021 roku. W imieniu całego Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce zachęcam, do rozpoczęcia duchowego przygotowania do tego wydarzenia, przez kolejne dziewięć tygodni. Wielu z nas pełni swą misję przez cały ten wyjątkowy okres ćwierćwiecza. Jest, za co Bogu dziękować, ale też kierować do niego ufną modlitwę w bieżących potrzebach, a czas jest niełatwy. Wokół nas coraz więcej niezrozumienia wolności, agresji i wulgarności, braku poszanowania dla świętych miejsc i wizerunków. Zagubiły się liczne polskie sumienia. Wiele przestrzeni potrzebuje modlitewnego wsparcia, by powrót na drogę prawdy i rodzinnego szczęścia, ale też społecznego spokoju stał się możliwy.

Od 2017 roku, w sposób oficjalny, zgodnie z wolą Stolicy Apostolskiej, naszym Świętym Patronem jest Jan Paweł II. Święty, który upomniał się u polskich biskupów o Akcję Katolicką, w której pokładał wielkie nadzieje. Dziś za Jego wstawiennictwem zachęcamy do podjęcia „Nowenny tygodni".  W załączeniu publikujemy pełen tekst, zaakceptowany przez Asystenta Krajowego Akcji Katolickiej, Biskupa Mirosława Milewskiego. W każdą kolejną sobotę będziemy publikować część Nowenny na dany tydzień

Raz jeszcze zachęcamy w tym trudnym czasie do czujności na potrzebę obrony Kościoła, ale nade wszystko do trwania na modlitwie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także wszystkich zgromadzonych wokół Akcji Katolickiej.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce