AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo

                                               Prezesi POAK i Członkowie AK

 

            Od 2017 roku Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zatroskane o obecność Słowa Bożego w życiu Polskiego Kościoła i Narodu, organizuje III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w ramach XI Tygodnia Biblijnego / 05 – 11 maja 2019r/.

            W tym roku w to wydarzenie angażują się autorytety naszego życia społecznego. Nad wydarzeniem, patronat honorowy objęli ; Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki oraz Premier Mateusz Morawiecki.

            Uznaliśmy, że zasadne będzie połączenie sił poprzez włączenie się członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej w ten Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego – niedziela 05 maja 2019r.

            Zwracamy się z prośbą do Szanownych Państwa Prezesów, by w porozumieniu z Księżmi Proboszczami, członkowie AK zaangażowali się w to przedsięwzięcie, zgodnie z programem parafialnym, korzystając z materiałów przesłanych do parafii. Sugerujemy, by przed główną Mszą św. parafialną odbyło się czytanie Słowa Bożego ( Ewangelia  Św . Jana).

            Wszystkie inne formy według własnych pomysłów, a także parafialne maratony, jeśli taka będzie wola, będą pięknym świadectwem naszego zaangażowania i szacunku dla Słowa Bożego.

 

Z wyrazami szacunku:

ks. Krzysztof W. Jończyk                                                        Wiesława Winiarska

  Asystent Diecezjalny                                                                    Prezes AKDP