AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ

     

 09-400 Płock  ul.Tumska 3

 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

W dniach 15 – 16 lutego 2019r, w siedzibie Szkół Katolickich w Płocku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, odbyły się Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej pod hasłem „ w Mocy Bożego Ducha „ ,połączone z posiedzeniem Rady DIAK .

Gościem rekolekcji był ks.Infułat Marek Smogorzewski -pierwszy Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej , który wygłosił dwie konferencje do zebranych w dn.15.02.2019r – „Moc Bożego Ducha w Akcji Katolickiej” i „ Rozmowy o Akcji Katolickiej” .W trakcie drugiej konferencji wywiązała się bardzo ożywiona dyskusja w którą włączyli się członkowie Akcji Katolickiej w liczbie ok.40 osób przybyłych na rekolekcje.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu tego wieczoru i Adoracja połączona na zakończenie z Apelem Jasnogórskim – poprowadził ks.Krzysztof Jończyk . W tym wieczorze uczestniczył również  ks.Bp Mirosław Milewski – Krajowy Asystent Akcji Katolickiej, który wspólnie z nami adorował Najświętszy Sakrament , uczestniczył w Apelu Jasnogórskim oraz skierował do zebranych pasterskie słowo -mówiąc o wspólnocie działania w Akcji Katolickiej , modlitwie osobistej i zaangażowaniu w przeżywaniu liturgii kościoła.

Następnego dnia, po porannych modlitwach i śniadaniu, konferencje wygłosił ks.Asystent DIAK Krzysztof Jończyk.

Kolejnym punktem tego dnia było posiedzenie Rady DIAK / w czasie której Zarząd AKDP otrzymał absolutorium/, a Asystent Diecezjalny spotkał się z księżmi Asystentami Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

 

Msza Święta koncelebrowana przez obecnych księży Asystentów, wygłoszona konferencja przez ks Krzysztofa Jończyka, a potem wspólny obiad, zakończyły nasze dwudniowe rekolekcyjne spotkanie.