AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płock, 6 kwietnia 2018 roku

                                                                      

Szanowni Państwo

Prezesi POAK i Członkowie AK

         Od wielu lat Akcja Katolicka Diecezji Płockiej starała się dowartościować Słowo Boże w życiu duszpasterskim naszych wspólnot i formacji członków Akcji Katolickiej, organizując Diecezjalne Maratony Biblijne.

            Kilkanaście parafialnych oddziałów włączało się w to zbożne dzieło, angażując w nie wielu katolików naszych parafii, często władze samorządowe, różne instytucje i urzędy, szkoły i wspólnoty.

            Od ubiegłego roku Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zatroskane o obecność Słowa Bożego w życiu Polskiego Kościoła i Narodu organizuje Narodowy Dzień Czytania Słowa Bożego w ramach Tygodnia Biblijnego

            W tym roku w to wydarzenie angażują się autorytety naszego życia społecznego, Pan Prezydent Rzeczypospolitej oraz media.

            Uznaliśmy, że zasadne będzie połączenie sił poprzez włączenie się członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej w ten Dzień Narodowego Czytania Słowa Bożego – niedziela 15 kwietnia 2018.

            Zwracamy się z prośbą do Szanownych Państwa Prezesów, by w porozumieniu z Księżmi Proboszczami, członkowie AK zaangażowali się w to przedsięwzięcie, zgodnie z programem parafialnym, korzystając z materiałów przesłanych do parafii. Sugerujemy, by przed główną Mszą św. parafialną odbyło się czytanie Słowa Bożego ( List św. Pawła Apostoła do Rzymian).

            Wszystkie inne formy według własnych pomysłów, a także parafialne maratony, jeśli taka będzie wola będą pięknym świadectwem naszego zaangażowania i szacunku dla Słowa Bożego.

 

Z wyrazami szacunku:

ks. Krzysztof W. Jończyk Pani Wiesława Winiarska

Asystent Diecezjalny Prezes AKDP