AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czcigodni Księża!

Kochani Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej!

Katolicy świeccy!

Króluj nam Chryste!

10 czerwca 2017r. odbędzie się doroczna ogólnopolska pielgrzymka członków Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Poprzez to pielgrzymowanie Akcja Katolicka pragnie włączyć się w uroczystości 300-lecia koronacji cudownego wizerunku Pani Częstochowskiej oraz przygotować się duchowo na przyjęcie za swojego patrona św. Jana Pawła II.

Zachęcam członków wszystkich Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, Sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji oraz Czcigodnych Księży Asystentów do licznego wzięcia udziału w pielgrzymce. Zorganizujmy się w naszych parafiach lub między parafiami. Dajcie znać do naszego akcyjnego biura w Płocku, byśmy wiedzieli jak liczną grupą pojedziemy na Jasną Górę. Proszę: bądźmy razem na Jasnej Górze w domu Matki. Miejmy też na uwadze to, że nie zabraknie na niej wielu płockich akcentów. Ze słowami zaproszenia zwracam się również do wszystkich katolików świeckich i proszę do przyłączenia się do tej inicjatywy. 

Szczegółowe informacja dla Płocka i okolic, gdzie organizatorem jest Zarząd DIAK.

  • Wyjazd o godz. 5.00 z Bielska
  • Wyjazd o godz. 5.30 z Płocka (par. św. Wojciecha)
  • Godz. 10.30 – spotkanie w katedrze częstochowskiej, okolicznościowe przemówienia, wręczenie nagrody Akcji Katolickiej dla osób zasłużonych dla Akcji Katolickiej
  • Godz. 11. 45 Przemarsz na Jasna Górę
  • Godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem i z homilią ks. bp. MIROSŁAWA MILEWSKIEGO – biskupa pomocniczego diecezji płockiej i asystenta krajowego Akcji Katolickiej
  • Około godz. 15.30 powrót do Płocka i Bielska 

Koordynatorem wyjazdu z Płocka i okolic jest p. Barbara Wątkowska – wiceprezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Osoby z terenu Płocka i okolic zainteresowane udziałem w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie swojego udziału

osobiście w biurze Akcji Katolickiej w Płocku w godzinach 10.00 – 14.00 od poniedziałku do czwartku

lub pod numerem telefonu 24/2625060 w godzinach 10.00 – 14.00 od poniedziałku do czwartku:

lub pod numerem telefonu 606 821 736 /p. Barbara Wątkowska - wiceprezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej/

lub pod numerem telefonu 660 487 077 /p. Urszula Gościniak - wiceprezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej/.

Cena wyjazdu ok. 60-70 zł.

Informacja dla Ciechanowa i okolic.

Koordynatorem wyjazdu z Ciechanowa i okolic jest p. Irena Kobylińska – prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Piotra Apostoła. Telefon kontaktowy: 512 195 041.

Zachęcam do udziału w pielgrzymce!

Zwracam się również z prośbą do wszystkich Czcigodnych Księży Proboszczów o zdopingowanie członków Akcji Katolickiej do wzięcia udziału w pielgrzymce oraz o poinformowanie wszystkich wiernych podczas ogłoszeń parafialnych o tej inicjatywie.

Z wyrazami szacunku

Wiesława Winiarska - Prezes Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej
Ks. Piotr Marzec - Asystent Kościelny