AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pielgrzymce uczestniczyli członkowie akcji katolickiej z zarządem diecezjalnym na czele z p. prezes Wiesławą Winiarską oraz parafianie rypińskich parafii, w tym członkowie kół żywego różańca. Pielgrzymom towarzyszyli ks. Piotr Oszczyk – wikariusz par. św. Stanisława Kostki w Rypinie i ks. Piotr Marzec asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

W programie pielgrzymki znalazło się najpierw zwiedzanie Lizbony i jej chrześcijańskiego dziedzictwa, a następnie modlitwa na miejscu objawień w Fatimie. Uczestnicy pielgrzymki uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy z cudowną figurą Pani Fatimskiej, odprawili Drogę Krzyżową, przeszli szlakiem czterech bram jubileuszowych nawiedzając między innymi kaplicę Chrystusa Eucharystycznego w nowej bazylice oraz groby błogosławionych Pastuszków Franciszka i Hiacynty, dwukrotnie uczestniczyli w modlitwie różańcowej połączonej z procesją światła. Podczas pielgrzymki zawierzono Matce Bożej działalność Akcji Katolickiej naszej diecezji oraz działalność kół żywego różańca z Rypina. Organizatorem pielgrzymki był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w par. św. Stanisława Kostki Rypinie.

Ks. Piotr Marzec