AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ
ul. Tumska 3
09-402 Płock
tel/fax: (0-24) 262-50-60 (centrex 125)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dnia 18.06.2016 roku odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej, aby powierzyć swą pracę i misję w Kościele Matce Bożej. Diecezja Płocka organizuje pielgrzymkę wdzięczności za nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i za 20 lat reaktywowanej Akcji Katolickiej w Diecezji Płockiej. Wzorem lat ubiegłych, tegoroczną pielgrzymkę rozpoczniemy w Katedrze Częstochowskiej, by następnie przejść w uroczystej procesji pod szczyt Jasnej Góry i tam kontynuować naszą modlitwę i refleksję.

Zachęcamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej, członków innych stowarzyszeń, organizacji i ruchów kościelnych, aby wzięli udział w wielkiej manifestacji wiary – w uroczystej procesji z Katedry do Pani Jasnogórskiej, a następnie we Mszy świętej.

Z całego serca zapraszamy jak najliczniejszą grupę Księży Asystentów i wiernych świeckich do wzięcia udziału w tegorocznej pielgrzymce.

 

Program Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę

18 czerwca 2016 r.

9.00 – Katedra w Częstochowie

- słowo pasterskie J.E. Ks. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

- słowo prezesa KIAK Urszuli Furtak

- słowo Ks. Bpa Marka Solarczyka

- wystąpienia zaproszonych gości

- wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”

10.15 - przejście na Jasną Górę

11.15 – powitanie na Szczycie Jasnogórskim

11.30 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z homilią J.E. Bpa Marka Solarczyka, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej

 

W imieniu Zarządu AKDP

Danuta Janicka